گروه تلاش برای نهادینه شدن حقوق بشر در ایران

(مهر ایران)

   هموطن عزیز،

 شورای ملی ایرانی-امریکائی (نیاک) طی بیانیه ای که در پایان این نوشته اَمده است، تشکیل کنفرانسی را که عنوان اَن "حقوق بشر در ایران و بدیل های سیاست خارجی امریکا نسبت به ایران" است در تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۰۷ در شهر واشنگتن دی-سی اعلام کرده است. این سازمان از جمله نهاد های متعددی است که به منظور ایجاد ارتباط بدون قید و شرط امریکا با رژیم اسلامی ایجاد شده است و تمامی فعالیتهایش از بدو تاسیس صرفنظر از فرم و شکل، برای رسیدن به این هدف  بوده  است. اَنچه باعث تاسف و تعجب بسیار است اینست که یکی از چهار سازمانی که به برپائی این گرد همائی کمک میکنند سازمان عفو بین الملل است و دو نفر از شرکت کنندگان در این کنفرانس،  نمایندگان  سازمان عفو و دیدبان حقوق بشر هستند. عنوان این کنفرانس با توجه به این حقیقت که نیاک هرگز کوچکترین اقدامی در محکوم کردن نقض حقوق بشر توسط رژیم اسلامی نکرده است بیشتر به یک طنز تلخ شباهت دارد.

برای اثبات این ادعاها در مورد "نیاک" احتیاج به کند و کاو زیادی نیست. برای درک اهداف "نیاک" کافیست که مروری دقیق بر صفحه کامپیو تری اَن بنمائید تا دریابید که تمامی بیانیه ها، جلسات عمومی، تلاش های پارلمانی و حمایتش از چهره های سیاسی امریکا که دیدگاههای مشابهی را دنبال میکنند، همراهی مصلحتی با گروه های ضد جنگ، عنوان کردن مسائل ایرانیان مقیم امریکا و به اصطلاح دفاع از منافع اَنها، همه و همه در راستای این است که زمینه را برای ایجاد رسیدن به هدف نهائی که ایجاد ارتباط با رژیم اسلامی است فراهم کند. البته "نیاک" نه تنها نیتش را در ایجاد ارتباط بین امریکا و رژیم اسلامی انکار نمیکند، بلکه نظیر سایر لابی گران با افتخار اعلام مینماید که اینکار را بعلت عشق به ملت ایران انجام میدهد! باب نی نماینده سابق مجلس امریکا از ایالت اوهایو که یکی از افراد سیاسی مورد حمایت "نیاک" بوده و در تاسیس اَن هم نقش داشته است، یکی از فعالترین لابی گران رژیم بود که سر انجام بعلت رشوه خواری های فراوان برای کارهای خلاف قانون  و منجمله شکستن تحریم علیه ایران و فروش لوام یدکی به رژیم اسلامی به ۳۰ ماه زندان محکوم شد. تریتا پارسی پرزیدنت "نیاک" از مشاوران و افراد نزدیک باب نی در مورد مسائل ایران بود.  

برای پی بردن به چگونگی برخورد "نیاک" به نقض حقوق بشر در ایران، ما سازمان عفو و دیدبان حقوق بشر را به چالش طلبیده ایم که یک اعلامیه از زمان ایجاد "نیاک" بیابند که در محکوم کردن نقض حقوق بشرمردم ایران  توسط رژیم اسلامی صادرشده باشد. حتی یک جمله نمیتوان یافت که  از طرف نیاک در محکوم کردن سنگسار، شکنجه، اعدام زندانیان سیاسی و یا رفتار با زنان و اقلیت های مذهبی و قومی، بطور رسمی گفته یا نوشته شده باشد. اگر شما صفحه کامپیوتری "نیاک" را بررسی کنید، در شرح مرام و اهداف و برنامه هایش این دو کلمه "حقوق بشر" را نخواهید یافت. این سازمان هرگز یکی از درخواست های سازمان عفو برای عمل فوری در مورد اعدام های قریب الوقوع و یا سنگسار را توزیِع نکرده است.

فکر میکنیم اینها کافی باشد که به شما اثبات کند که سازمان "نیاک" با نقض حقوق بشر در ایران مسئله ای ندارد. مسئولان "نیاک" معتقدند که  حضور امریکا و کمپانیهای نفتی و صنعتی  و گره خوردن منافع اَنان با رژیم اسلامی همه مسائل را حل خواهد کرد!  

 این کنفرانس مضحکه ای است که در واقع برای لوث شدن نقض حقوق بشر در ایران ترتیب داده شده است و توهینی به تمامی اَزادی خواهانیست که در راه  اَرمانشان جان باخته اند.

 باید اینرا به سازمان عفو بین الملل و دیدبان حقوق بشر یاداَوری کرد که وظیفه اَنها محکوم کردن جنایات رژیم اسلامیست و نه ارتقای سازمانی که نقض حقوق بشر در ایران برایش هرگز مسئله ای نبوده است.

 لطفا با استفاده از اطلاعات تماس که در ادامه این مطلب اَمده است اعتراض شدید خود را نسبت به  این دو سازمان نشان داده و خواستار عدم شرکت اَنها در این کنفرانس شوید. یک تلفن کوتاه و یکی دو خط نوشته شما، بسیار کار ساز خواهد بود.

 با سپاس

مهر ایران

   

MEHR
P.O. Box 2037
P.V.P. , CA 90274

Tel: (310) 377- 4590
Fax: (310)377- 3103
 
URL: http://mehr.org

   

اطلاعات تماس با سازمان عفو بین الملل و دیدبان حقوق بشر

 

Alex Arriaga

Deputy Director for Advocacy and Director of Government Relations

Amnesty International

Tel: (202) 544-0200 Ext: 235

5 Penn Plaza
New York , NY 10001
Tel: (212) 807-8400
Fax: (212) 627-1451

  Joe Stork

Deputy Director, Middle East and North Africa

Human Rights Watch

350 Fifth Ave. , 34th Floor

New York , NY 10118-3299

 Tel: (212) 290-4700

Fax: (212) 736-1300

E-mail: hrwnyc@hrw.org


بیانیه سازمان نیاک در مورد برگزاری کنفرانس

 Human Rights in Iran

and US Foreign Policy Options

 Thursday, 26 July 2007, 12:00noon - 2:30pm

 

B369 Rayburn House Office Building, US House of Representatives

 

Light lunch will be served

 12:00 pm

REGISTRATION & LUNCH

Welcoming Remarks: Dr.Trita Parsi, President, National Iranian American Council

 12:30 pm - 2:30 pm

PANEL DISCUSSION, Q&A

 Alex Arriaga

Deputy Director for Advocacy and Director of Government Relations

Amnesty International

 Joe Stork

Deputy Director, Middle East and North Africa

Human Rights Watch

 Laura Secor

The New Yorker magazine

 David Denehy (Invited)

Senior Advisor

U.S. Department of State

 Dr. John Tirman

Executive Director, Center for International Studies

Massachusetts Institute of Technology

Moderator         

Trita Parsi

President, National Iranian American Council